3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru deski do prasowania

Porady i informacje...

17-04-2019  Autor: dajar.pl   Źródło: dajar.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż wybór deski do prasowania. Jak jednak często okazuje się podczas poszukiwań najlepszego rozwiązania dla naszych potrzeb, podjęcie optymalnej decyzji może przysporzyć niemałych trudności. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wybierania wspomnianego elementu wyposażenia domu!

Wymiary przestrzeni roboczej

Rozmiar deski do prasowania to jeden z podstawowych parametrów, na które warto zwrócić uwagę – i to już na samym początku. Dzieje się tak z kilku powodów, przy czym większość osób kieruje się tutaj wygodą podczas pielęgnacji odzieży. Naturalnie – duży blat jest zdecydowanie bardziej komfortowy – zwłaszcza wtedy, gdy naszym zadaniem jest wyprasowanie tkaniny o sporej wielkości (jak np. pościel).

Przy okazji rozważań o wymiarach deski, warto mieć na względzie przestrzeń dostępną w domu. Problem może stanowić przede wszystkim sprzęt charakteryzujący się sporą długością, która może skutecznie pomniejszać przestrzeń. Jest to wyjątkowo dotkliwe w przypadku niewielkich mieszkań.

Kolejną kwestią, którą należy rozważyć, jest wielkość deski po jej złożeniu. Tutaj warto wziąć pod uwagę nie tylko długość, ale też szerokość i grubość sprzętu. Wymiary te będą miały istotne znaczenie nie podczas użytkowania, ale w trakcie przechowywania. Nie można zapomnieć o tym, że długość większości modeli może być większa po złożeniu. Wynika to ze specyficznej budowy stelaża.

Deska do prasowania w kolorze niebieskim. Źródło: Dajar

Stabilność deski do prasowania

Parametr taki jak stabilność będzie decydujący nie tylko ze względu na wygodę podczas eksploatacji, ale także z perspektywy bezpieczeństwa użytkowników. Posługiwanie się gorącym żelazkiem to nie pora na zastanawianie się, czy sprzęt nie stanowi dla nas zagrożenia.

W tej kwestii warto dokładnie przyjrzeć się stelażowi i zwrócić uwagę na to, jak zabezpieczone są jego końcówki – czy nóżki pokryte są elementami antypoślizgowymi? Czy na pewno są równej długości? Należy także zwrócić uwagę na jakość połączeń poszczególnych elementów statywu oraz ewentualne mechanizmy składania i rozkładania. Również i one mają wpływ na stabilność deski do prasowania.

Obecność podstawki na żelazko

Bardzo praktycznym elementem deski do prasowania jest specjalna podstawka na żelazko. Jest to fantastyczny sposób na zminimalizowanie ryzyka wypadków czy przypadkowych poparzeń.  Dzięki specjalnie wyznaczonemu miejscu zawsze wiemy, gdzie spodziewać się gorącego, lecz nieużywanego w danym momencie żelazka.

Jeszcze lepszym wyborem może okazać się deska ze specjalną antenką na kabel, która powinna zapobiegać jego ciągnięciu i zaplątywaniu się. Obydwa wspomniane dodatki pozytywnie odbijają się na bezpieczeństwie sprzętu, dlatego warto zadbać o to, by nowa deska była w nie wyposażona.

Podsumowanie

Podczas wyboru deski do prasowania, warto wziąć pod uwagę coś więcej niż wygląd. Należy dokładnie przyjrzeć się przede wszystkim parametrom i cechom, które mają wpływ na bezpieczeństwo.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com