O Portalu W-A.pl

  

Idea Portalu W-A.pl to propagowanie architektury i kreacja informacji z nią związanej w polskiej sferze Internetu. Wiadomości bardzo często wykraczają poza czystą formę architektury, zahaczając o problemy i tematy związane zarówno z designem oraz innymi dziedzinami sztuki, jak również sprawami technicznymi – budownictwem, oprogramowaniem oraz elementami prawa.

Portal W-A.pl rozpoczął działanie w roku 2002 pod nazwą i adresem internetowym: www.wydzial-architektury.com. Adres ten jest aktualny do dziś, choć już po roku działalności utworzono dodatkową domenę (www.W-A.pl), która ma za zadanie ułatwić czytelnikom wchodzenie na strony Portalu. Adres ten jest krótszy, a co za tym idzie przystępniejszy i łatwiejszy do zapamiętania.

 

            Portal W-A.pl w ostatnim okresie staje się coraz bardziej popularną stroną internetową branży architektonicznej. Odwiedza nas spora ilość stałych czytelników z całej Polski i Świata.

Duża liczba odwiedzin zachęciła nas do reakcji, którą było przygotowanie nowoczesnego systemu prezentacji wiadomości bieżących – aktualności oraz wielu innych treści.

 

            Ponadto dostępna od kilku lat księgarnia naszego Portalu W-A.pl (www.sklep.w-a.pl oraz 2006 roku - ul. Podchorążych 1 na Krakowskim Wydziale Architektury) jest jedną z ciekawej zaopatrzonych księgarni branżowych w Polsce. Posiadamy nie tylko te bardzo znane polskie i zagraniczne wydawnictwa, ale wiele światowych liderów takich jak El Croquis czy Japan Architect, jak również tych mniej znanych, a jednocześnie bardzo ciekawych producentów publikacji od Słowenii i Austrii po Koreę i Japonię.

 

            Z uwagi na bardzo dynamiczny rozwój Portalu W-A.pl zapraszamy do współpracy osoby mające zacięcie dziennikarskie jak również wszystkich, którzy są świadkami lub mają możliwość opisać lub sfotografować interesujący naszych czytelników temat. Już wkrótce w kolejnej odsłonie W-A.pl wszyscy użytkownicy będą mieli możliwość redagowania tekstów w serwisach Portalu W-A.pl. Nowoczesność internetu pozwala nam na takie możliwości, z których chętnie skorzystamy przygotowując Portal W-A.pl w systemie web 2.0.

 
Możliwe formy współpracy:
 

·          Czekamy na zgłoszenia architektów oraz studentów chcących publikować i promować w ten sposób swoją pracę w Polsce i na Świecie.

·          Zapraszamy do współpracy firmy, instytucje, organizacje oraz wszelkie osoby zainteresowane podnoszeniem rangi architektury i design w Polsce.

·          Ciekawie piszesz? Masz reportaż z wycieczki po Polsce, Europie? Fotografie? Artykuł o interesującym budynku? Zwiedzasz nietypowe miejsca i dysponujesz materiałami, które chcesz pokazać innym? Widzisz  'archi' problemy, których nie widzą inni? Napisz do nas!

·          Masz możliwości pomocy redakcji W-A.pl w opracowywaniu poszczególnych działów tematycznych – np. sylwetki twórców? Daj nam znać. Przy stałej współpracy – stałe wynagrodzenie.

·          Chcesz pokazać światu projekty zrealizowane czy też dzieła studenckie? A może tworzysz poza architekturą - art i design? Malujesz, fotografujesz, choć możliwe, że Twoją pasją jest grafika komputerowa? Istnieje prawdopodobieństwo, iż w wielu z Was ma już swoje małe i duże realizacje. Zapraszamy do prezentacji również architektów i biura architektoniczne.

·          Masz inny pomysł? Daj nam znać – naprawdę warto!

 

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com