Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Epstein podsumowuje efekty wdrożenia BIM w oparciu o Autodesk Revit

AUTODESK REVIT

2012-03-02  Autor: Joanna Borowska   Źródło: AUTODESK   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Krótszy czas realizacji projektów, efektywniejsza współpraca pomiędzy branżami – to główne benefity zmiany

22 lutego podczas spotkania prasowego Epstein Sp. z o.o. podsumował wdrożenie koncepcji BIM w oparciu o platformę Autodesk Revit. Firma zdecydowała się na zmianę sposobu projektowania w 2008 roku. „Okres niższego wzrostu branży wykorzystaliśmy na zmianę podejścia do realizowania projektów. Dzięki temu teraz możemy szybciej dostarczać wyższej jakości dokumentację, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rosnącego rynku.” – ocenia Janusz Lichocki, prezes zarządu Epstein Sp. z o.o.

Epstein jest jedną z większych firm projektowych. Na jego liście referencyjnej są najbardziej znane i najtrudniejsze wśród ostatnio zrealizowanych obiektów w Polsce, w tym: Rondo 1, Złote Tarasy, Ambasada Wielkiej Brytanii, Warszawskie Centrum Finansowe. Polski oddział zatrudnia ponad 70 osób. Realizuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych uczestnicząc w sukcesie swoich klientów. „W pełni utożsamiamy się z interesami naszych klientów, planując przedsięwzięcie od A do Z ze wskazaniem zarówno atutów, jak i słabych punktów” – mówi Janusz Lichocki, Prezes Zarządu Epstein Sp. z o.o.

Wdrożenie Autodesk Revit we wszystkich branżach oznacza dla biura nową jakość w zakresie dostępu do danych o projekcie – symulacja budynku, zanim powstanie on w rzeczywistości, daje ogromne możliwości przeprowadzania analiz, np. obliczania kosztów materiałów potrzebnych do budowy, czy zapotrzebowania na energię, a co za tym idzie optymalizacji parametrów budynku. Jednocześnie w znaczący sposób usprawnia koordynację międzybranżową. Stały dostęp do aktualnego stanu projektu pozwala na lepszą komunikację pomiędzy poszczególnymi zespołami, a także wyeliminowanie kolizji. Projektowanie we wszystkich branżach może odbywać się równolegle, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w kontekście obecnych wymogów rynkowych, narzucających bardzo krótkie terminy realizacji.  

„Możliwość stworzenia wirtualnego modelu budynku, jaką daje Autodesk Revit, umożliwi nam dalsze podwyższanie jakości dokumentacji, a także podniesienie efektywności pracy – nawet o 50%” - szacuje Janusz Lichocki. „Rynek oczekuje od nas lepszych projektów realizowanych w krótkim czasie. Zastosowanie Autodesk Revit pozwala nam wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom.” – podsumowuje.

ilustracje -  Konstruktorska Business Center - Budynek Biurowy w Warszawie. Deweloper HB Reavis

Perspektywa branżowa

W styczniu br. odbyło się spotkanie biznesowe mające na celu popularyzację koncepcji BIM wśród inwestorów i firm wykonawczych. Epstein wraz z Autodesk byli gospodarzami spotkania. W trakcie dyskusji wskazano konkretne atuty i korzyści, jakie implementacja BIM przynosi wszystkim uczestnikom procesu budowlanego. „Oceniam, że jesteśmy na początku zmian rynkowych – projektowanie zgodne z koncepcją BIM będzie stawało się coraz popularniejsze we wszystkich stadiach procesu projektowo-budowlanego, znacząco usprawniając pracę i zwiększając efektywność całej branży budowlanej.” – ocenia J. Lichocki

Dodatkowe materiały

Wideo „BIM w Epstein” - www.youtube.com/watch?v=N8KUj6a7wSs

Informacje o Epstein

EPSTEIN jest jednym z największych i najstarszych biur architektonicznych i wielobranżowych na świecie. Od 1921 roku dostarcza swoim klientom na całym świecie nowe rozwiązania projektowe. W Polsce działa od 1971 roku, dłużej niż jakiekolwiek inne biuro projektowe założone przez zagraniczną firmę, uczestniczy przy projektowaniu biurowców, centrów handlowych, lotnisk, hoteli, ambasad, budynków mieszkalnych, zakładów produkcyjnych oraz centrów dystrybucyjnych.

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D,konstruowania  i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki – w tym ostatnich 16 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne – używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.com, www.autodesk.pl

Wasze opinie

2012-09-26 14:33:18    kurtyka

Przy wyborze określonych systemów do biur, warto uzmysłowić sobie, że meble te mają służyć głównie pracy i zapewniać jej komfort. Należy omijać rozwiązań niefunkcjonalnych i zbyt przyciągających uwagę. Znakomitym pomysłem będą zatem meble, cechujące się nowoczesnym,ale i stonowanym wzornictwem. Dobrą decyzją jest [www=http://www.mikomax.pl]projektowanie biur">link, bo pozwala na odpowiednie ustawienie wszystkich mebli i innych elementów.


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro