Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Czym jest oprogramowanie Revit?

Porady i informacje...

2018-05-10  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: aecdesign.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Revit to zaawansowane oprogramowanie służące do modelowania informacji o budynku. Program zapewnia zestaw funkcjonalności umożliwiających projektowanie budowlane, konstrukcyjne, MEP i architektoniczne. Zaawansowane rozwiązania zawarte w oprogramowaniu rodziny Revit umożliwiają zarządzanie nieruchomością na każdym etapie jej realizacji – od planowania, przez projektowanie, tworzenie i zarządzanie budynkiem.

Revit a BIM

Choć rodzina oprogramowania Revit w znacznym stopniu powiązana jest z koncepcją BIM (ang. Building Information Modeling), to nie należy utożsamiać jej stricte z modelowaniem informacji o budynku. AutoDesk Revit to wyłącznie jedna z wielu aplikacji funkcjonujących w ramach koncepcji BIM. Revit opiera swoje funkcjonalności na parametrycznym modelowaniu 3D przy projektowaniu i tworzeniu inwestycji, a tym samym jedynie korzysta z założeń technologii modelowania informacji o budynku.

Jakim branżom przyda się oprogramowanie Revit?

Oprogramowanie Revit zapewnia szerokie spektrum funkcjonalności, które przeznaczone jest dla wszystkich podmiotów biorących udział w procesie inwestycyjnym. Dzięki Revitowi każda z branż może wspólnie pracować na jednej platformie, zapewniając sobie efektywny kontakt i wymianę danych, a tym samym marginalizując ryzyko powstania kolizji i błędów na każdym etapie procesu projektowania i tworzenia budynku.

Architekci używający programu Revit mogą szybciej realizować założenia projektowe na każdym etapie ich realizacji. Inżynierowie budowlani wykorzystujący AutoDesk Revit mogą tworzyć inteligentne modele konstrukcji, które pozostaną skorelowane z każdym komponentem obiektu budowlanego. Revit umożliwia sprawdzanie zgodności tworzonych konstrukcji ze wszelkimi obowiązującymi przepisami i normami. Inżynierowie MEP projektujący instalacje w budynkach, dzięki spójnej platformie i agregacji wszelkich danych o obiekcie, mogą tworzyć dokładniejsze oraz lepiej dopasowane instalacje. Tym samym inżynierowie MEP mogą obniżać koszty materiałów i optymalizować czas realizacji.

Collaboration for Revit – efektywna współpraca

Funkcje współdzielenia informacji i danych w usłudze Collaboration for Revit umożliwia efektywną współpracę między zespołami projektowymi – niezależnie od wykorzystywanych przez nich platform sprzętowych i systemowych. Współtworzenie modeli w chmurze centralizuje pracę rozproszonych uczestników procesu inwestycyjnego, a także oferuje funkcje ułatwiające integrację międzyzespołową.

Dzięki zgodności operacyjnej oprogramowanie Revit umożliwia łączenie danych w najpopularniejszych formatach, a także eksportowanie, importowanie i kompleksowe współdzielenie danych i plików. Na uwagę zasługuje również możliwość przeprowadzania konferencji i spotkań online na poziomie modelu projektu. W ten sposób możliwe jest zredukowanie ilości spotkań i zwiększenie możliwości pracy zdalnej członków zespołów zaangażowanych w projekt. Więcej o AutoDesk Revit i usłudze Collaboration for Revit znajdziesz na stronie AEC Design.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Jak malować listwy i futryny? Siła detalu, moc koloru

2018-05-17

Dopieszczona i przemyślana aranżacja wnętrza składa się z wielu pomniejszych detali. Na nic bowiem zda się… »

Kupić czy wynajmować – odwieczny dylemat

2018-04-27

Nie da się ukryć, że jednym z poważniejszych pytań obecnych od lat na polskim rynku nieruchomości jest to… »

Na co zwrócić uwagę wybierając wykładzinę do hotelu?

2018-01-10

Faktem jest, że wykładzina jest jednym z istotniejszych elementów wystroju każdego hotelu. Jej stan,… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2011, e-mail: admin@w-a.pl W-A.pl www.wydział-architektury.com Projekt i wykonanie .apeiro