Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

ARCHITEKTURA-murator ogłasza XIV edycję Konkursu Studenckiego

Konkurs

2014-03-06  Autor: Monika Polewska   Źródło: ARCHITEKTURA-murator   Kategoria: Konkursy, nagrody

Miesięcznik „ARCHITEKTURA-murator” ogłasza XIV edycję Konkursu Studenckiego pod hasłem Mieszkanie młodego architekta. Redakcja chce zachęcić studentów architektury i pokrewnych dziedzin do uruchomienia wyobraźni i stworzenia projektów niepowtarzalnych, innowacyjnych i odważnych. Oczekuje prac, które będą wyróżniać się pomysłowością i oryginalnością, a jednocześnie będą technicznie możliwe do realizacji.

W XIV edycji Konkursu Studenckiego szukamy odpowiedzi, jak mogłoby wyglądać wymarzone mieszkanie młodego architekta. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu funkcjonalnego, estetycznego i komfortowego mieszkania (lub mieszkania z pracownią) w konkretnej lokalizacji. Jako lokalizację wybrano popularną wśród młodych osób dzielnicę Warszawy – Powiśle. Mieszkanie znajduje się w punktowcu z lat 60. przy ulicy Dobrej 18/20 na 10 piętrze. Jest to kondygnacja o mniejszym obrysie niż cały budynek, zaprojektowana pierwotnie jako pomieszczenia techniczne, a obecnie pełniąca funkcje mieszkalne. Z tarasu i okien mieszkania roztaczają się piękne widoki na wieżowce w centrum Warszawy, most Świętokrzyski na Wiśle i Stadion Narodowy na Pradze.

Studenci chętni do wzięcia udziału w konkursie powinni zarejestrować się przez Internet najpóźniej do 4 maja 2014 br. Prace będzie można składać w dniach od 5 do 14 maja. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://architektura.muratorplus.pl/konkurs-mieszkanie-mlodego-architekta/.

Jury konkursowe, mając na uwadze że właścicielem zaprojektowanego mieszkania miałby być architekt, zwróci szczególną uwagę na oryginalność, innowacyjność i unikatowość projektów, a także techniczne możliwości ich realizacji. W skład jury XIV edycji Konkursu Studenckiego wchodzą: Robert Konieczny (szef biura KWK Promes, niezależny ekspert Fundacji Miesa van der Rohe), Marcin Mostafa (współzałożyciel pracowni WWAA, prezes Oddziału Warszawskiego SARP), Tomasz Osięgłowski (współzałożyciel pracowni Ultra Architects), Tomek Rygalik (założyciel pracowni Studio Rygalik, wykładowca na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie), Ewa P. Porębska (redaktor naczelna miesięcznika „ARCHITEKTURA-murator”).

Laureaci otrzymają nagrody finansowe (nagroda główna 7500 zł oraz trzy wyróżnienia po 1500 zł) a ich prace opublikowane zostaną na łamach miesięcznika „ARCHITEKTURA-murator” i na stronie internetowej magazynu. Ponadto sponsor konkursu, firma Geberit, przyzna nagrodę specjalną (Geberit AquaClean 4000 wraz z montażem) za szczególne walory zaprojektowanej w mieszkaniu łazienki, w której użyto toalety myjącej AquaClean Sela.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Wrocławski Zakrzów według pracowni BE DDJM Architekci + wideo

2020-05-22

Po raz drugi krakowska pracownia BE DDJM Architekci sięgnęła po główną nagrodę w konkursie organizowanym… »

„Ten konkurs przejdzie do historii” – znamy najlepszy projekt wrocławskiego osiedla.

2020-05-07

Krakowska pracownia BE DDJM Architekci to laureat pierwszej nagrody w konkursie architektoniczno- urbanistycznym… »

Konkurs ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

2020-04-29

Redakcja miesięcznika „Architektura-murator” ogłasza konkurs ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, w którym… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro