Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Farby z utwardzaczem: jak i kiedy je stosować

Porady i informacje...

2017-12-22  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Nobiles   Kategoria: Patronaty

Farby z utwardzaczem to produkty do zadań specjalnych. Są wyjątkowo odporne na obciążenia, niskie i wysokie temperatury oraz chemikalia. Dzięki temu doskonale nadają się do malowania w warunkach przemysłowych. Jak i kiedy je stosować? Podpowiadamy!

Farby epoksydowe z utwardzaczem – krótka charakterystyka

Charakterystyczną cechą farb epoksydowych takich jak Nobiles Nobiepoksyd jest dwuskładnikowość. To oznacza, że farba zyskuje swoje właściwości tylko po połączeniu dwóch składników, czyli po wymieszaniu farby z utwardzaczem. Robi się to tuż przed malowaniem w określonych przez producenta proporcjach. Malowanie należy wykonać natychmiast po przygotowaniu mieszaniny, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Farby z utwardzaczem są wytrzymałe i elastyczne. Nobiles Nobiepoksyd zawiera fosforan cynku – pigment antykorozyjny, dzięki któremu farba jest odporna na działanie wody morskiej (choć nie nadaje się do malowania powierzchni, które będą całkowicie zanurzone) oraz sporadyczny kontakt z kwasami i zasadami. 

Kiedy stosować farby z utwardzaczem?

Farby dwuskładnikowe najczęściej używane są do malowania powierzchni w miejscach, gdzie potrzebna jest naprawdę mocna powłoka. Wykorzystuje się je do najrozmaitszych konstrukcji z różnych metali, ale też do betonowych ścian i posadzek w miejscach, gdzie panuje duża wilgoć np. w magazynach lub piwnicach. Sięga się po nie także tam, gdzie powierzchnie narażone są na działanie chemikaliów lub słonej wody. Farby te mogą być stosowane w warunkach atmosfery miejskiej i przemysłowej. Należy pamiętać, że jest to produkt przeznaczony do stosowania przez wyspecjalizowanych wykonawców.

Jak malować farbami epoksydowymi z utwardzaczem?

Podłoża betonowe muszą być sezonowane przez minimum 28 dni. Przed rozpoczęciem malowania należy zadbać o to, aby były suche i wolne od słabo przyczepnych powłok. Ewentualne ubytki należy zagruntować.

Przed zastosowaniem farby podkładowej z utwardzaczem na powierzchniach metalowych należy usunąć z nich słabo przyczepne elementy farby, ogniska korozji oraz wszelkie zanieczyszczenia. Powierzchnię należy oszlifować i usunąć powstały kurz oraz pył. Powierzchnie stalowe ocynkowane przed rozpoczęciem malowania muszą  być dokładnie oczyszczone i zmatowione.

Temperatura farby powinna wynosić między 10 a 30°C. Z kolei temperatura otoczenia oraz malowanej powierzchni nie powinna być niższa niż 10 i wyższa niż 35°C. Podczas malowania należy zachować właściwe środki ochrony osobistej. Czas schnięcia farby jest uzależniony m.in. od temperatury otoczenia oraz malowanej powierzchni. Powłoka nadaje się do użytkowania po 7 dniach utwardzania w temperaturze 20°C.

Wasze opinie

2018-07-17 03:34:57    aa123

the Swiss [url=http://www.replicavvatches.co.uk][b]high quality fake watches[/b][/url] architects Peter Zumthor served as mentor, his disciple is Paraguay architect Gloria [url=http://www.replicas-rolex.co][b]fake rolex watches[/b][/url] Cabral. Frank Gehry, David Chipperfield, Daniel Libeskind and Rye Nishizawa jazz as the plan of [url=http://www.vogueluxury.cn][b]replica womens handbags sale[/b][/url] a member of the Advisory committee. Each session plans were re established a [url=http://www.copyluxury.net][b]replica prada handbag online[/b][/url] committee, responsible for the tutor selection work. “Our [url=http://www.rolexsreplicasuk.co.uk][b]replica patek philippe watches[/b][/url] cooperation.

2018-07-17 03:35:21    aa123

the Swiss high quality fake watches architects Peter Zumthor served as mentor, his disciple is Paraguay architect Gloria fake rolex watches Cabral. Frank Gehry, David Chipperfield, Daniel Libeskind and Rye Nishizawa jazz as the plan of replica womens handbags sale a member of the Advisory committee. Each session plans were re established a replica prada handbag online committee, responsible for the tutor selection work. “Our replica patek philippe watches cooperation.


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Patronaty

Rodzaje materiałów wykorzystywane w budowie schodów

2018-05-17

Projektowanie wnętrza własnego domu czy mieszkania to naprawdę świetna zabawa. Decydowanie o najmniejszych… »

RAUMPLUS zaprasza - Patronat W-A.pl

2015-08-24

RAUMPLUS zaprasza architektów, projektantów i przedstawicieli mediów na wyjątkowy… »

Mapa dobrej architektury – BUDOSKOP – warsztat profesjonalisty w niepowtarzalnych miejscach

2015-05-21

Dwa niepowtarzalne miejsca, blisko 200 uczestników, eksperci z wiodących firm na rynku oraz… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2018 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro