Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Instalacja gazowa w domu ze zbiornikiem LPG

Poradniki...

2017-01-03  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: amerigas.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Chcesz wybudować własny dom i zależy ci na tym, aby ogrzewać go wygodnie, ekologicznie i bezpiecznie? W takim przypadku warto postawić na gaz, który cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Aby wybrać taką metodę grzewczą, nie trzeba jednak wcale podłączać domu do sieci gazowej – można skorzystać z alternatywnego rozwiązania, a mianowicie gazu LPG ze przydomowego zbiornika.

Zbiorniki przeznaczone na gaz płynny, czyli LPG to urządzenia, które pozwalają na przechowywanie go w bezpiecznych warunkach. Gaz ten jest doprowadzony instalacją do domu, a następnie do kotła grzewczego oraz do kuchenki gazowej, gdy taka jest zastosowana. Również zbiorniki LPG mogą być wykorzystane do zasilania innych urządzeń gazowych, na przykład podgrzewaczy do basenu, grillów gazowych.

 

Zbiornik zakupiony na własność

Aby móc korzystać z takiego rozwiązania, można zbiornik albo zakupić, albo wydzierżawić. W tym pierwszym przypadku instalacja gazowa w domu wiąże się z wyższymi kosztami realizacji, ponieważ zbiornik trzeba zakupić i zapłacić za niego z własnej kieszeni. Trzeba też ponieść koszty związane z jego montażem, podłączeniem i sprawdzeniem przez uprawnionego specjalistę, aby mógł być on dopuszczony do użytku. Należy też pamiętać o jego okresowym serwisowaniu.

 

Dzierżawa zbiornika LPG

Wydzierżawienie zbiornika jest wygodniejszym rozwiązaniem, które zapewnia również wyższe standardy bezpieczeństwa. Nie trzeba ponosić jednorazowego kosztu zakupu zbiornika, ponieważ jest on rozłożony na raty doliczane do rachunków za gaz. Jako że zbiornik teoretycznie nie należy do klienta, nie musi on także ponosić kosztów eksploatacyjnych, w tym kosztów Urzędu Dozoru Technicznego, rewizji zewnętrznych i wewnętrznych zbiornika, wymiany zaworów bezpieczeństwa, a także naprawy ewentualnych usterek.

 

Systemy rozliczeń przy dzierżawie zbiornika

Przy zawarciu umowy na dzierżawę zbiornika, która trwa zwykle klika lat, można wybrać jeden z kilku systemów rozliczeń, który sprawi, że ceny gazu LPG będą najbardziej korzystne dla klienta. Można zdecydować się na plan ze stałą ceną i stałymi miesięcznymi płatnościami, można płacić według odczytów z licznika gazu albo po prostu jednorazowo wtedy, gdy trzeba będzie uzupełnić zbiornik.

Wasze opinie

2017-01-15 13:07:01    Ertos

Warto dobrać odpowiednią wielkość zbiornika i ew jeśli to możliwe podziemny. Dobrze dobrana wielkość sprawia oszczędności link bez utraty jakości czy komfortu

2017-03-09 09:18:52    aa123

unusual dial layouts omega replica watches and time indications can nonetheless be matched to what turned out to be the common thing between all three pieces: the chiming mechanism.The very point of becoming an established, vertically integrated manufacture is to Tote Bags ensure the freedom to create with relative ease and to deliver products that in turn provide a Designer handbags consistently refreshing.


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Rolety okienne - na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

2017-09-25

Rolety okienne to doskonała alternatywa dla tradycyjnych zasłon i firanek. Z ich pomocą wnętrza naszych… »

Szklane domy

2017-09-11

Fasady ze szkła i aluminium - wizytówka wysokościowców w centrach dużych miast - idealnie wpisują… »

Jak układać podłogę bambusową?

2017-08-30

Podłogi wykonane z bambusa zyskują na popularności. Ze względu na indywidualne właściwości tej tropikalnej… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2011, e-mail: admin@w-a.pl W-A.pl www.wydział-architektury.com Projekt i wykonanie .apeiro