Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Szyk klasyki

Projekty i realizacje

2019-02-04  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Projekty i realizacje

Lokalizacja tego apartamentu w dużej mierze przesądziła o jego wystroju. Nie mogło być inaczej, bo znajdujący się w nobliwej kamienicy, a położony przy reprezentacyjnym deptaku Częstochowy prowadzącym na Stary Rynek, zasłu-giwał na równie prestiżowe wnętrze. Architektka i właścicielka Pracowni Archi-tektonicznej Qubus ARCHITEKCI, Izabela Kubicka, postawiła więc na szyk w wersji Modern Classic z nutą splendoru spod znaku glamour. Nowoczesne oświetlenie wykonane z błyszczącej stali przybiera tu formę klasycznego żyrandola, tradycyjna sztukateria okala współczesny obraz, a w lustrzanej po-wierzchni stołu odbijają się gipsowe gzymsy na suficie. Partnerem wykonawczym tej luksusowej realizacji była sieć salonów Dekorian Home.

To 55 metrowe mieszkanie przeznaczone na krótkoterminowy wynajem cenione jest za komfort i estetykę, ale również za świetną lokalizację w centrum miasta z widokiem na park oraz pobliski klasztor. Apartament Royal powstał w wyniku przebudowy, a o pomoc w jego zaprojektowaniu inwestor, właściciel firmy KM Company (www.apartamentyczestochowa.pl), zwrócił się do doświadczonej architektki. — Wła-ściciel oczekiwał stworzenia wnętrza godnego jego prestiżowej lokalizacji – mówi Iza-bela. — Z uwagi na usytuowanie apartamentu w kamienicy, zlokalizowanej przy pre-stiżowej dla miasta alei, postawiliśmy na styl Modern Classic, stanowiący idealne po-łączenie wysublimowanego wzornictwa, bazującego na klasycznej elegancji i materia-łach najwyższej jakości.

A więc po przekroczeniu progu wkraczamy do przestronnego holu wejściowego z do-stępem do łazienki. Od salonu oddziela go centralna wolno stojąca ścianka ze stylową konsolą i eleganckim lustrem. Otwartą przestrzeń stanowi niezwykle jasny, przestron-ny 30 metrowy salon połączony z kuchnią, urządzony w klimacie nowoczesnej klasyki. Pojawiają się w nim także akcenty dekoracyjne typowe dla modnego teraz stylu Hampton. W sercu salonu stanęła duża, wygodna sofa obita miękkim welwetem w ko-lorze ciemnego błękitu oraz idealnie dobrany do niej fotel w beżowej tapicerce. W sa-lonie, jak przystało na tę stylistykę, dominują połączenia bieli, piaskowego beżu i od-cieni błękitów.

Część wypoczynkową oddziela od kuchni strefa jadalna, z klasycznym stołem i foteli-kami na finezyjnych nóżkach, w eleganckich tkaninach obiciowych w delikatne, geo-metryczne wzory. W salonie znalazło się również miejsce na biokominek, który dostał stylową obudowę, a na ścianie nad nim zawisł telewizor. Aranżację uzupełnia sztuka – obrazy i rzeźby polskich artystów. Klasyczna kuchnia została zaaranżowana w bieli, a zabudowę na zamówienie wykonała firma Kosowski Meble. Gładkie fronty szafek zdobią dyskretne frezowania, które podkreślają styl apartamentu i nawiązują do detali architektonicznych starej kamienicy. Dużo tu witrynek z przeszkleniami wzorowanymi na dawnych serwantkach i kredensach. Dodają uroku kuchennemu wnętrzu i przywo-łują wspomnienie dawnej świetności modernistycznego budynku.

W podobnym klimacie została zaprojektowana sypialnia, która wydaje się być oazą spokoju. Utrzymana jest w kolorach rozbielonych pasteli, które zastosowane z umia-rem, są nie tyle słodkie, co kojące. Na głównej ścianie z białą boazerią stanęło wy-godne łóżko królewskich rozmiarów z wysokim zagłówkiem, idealnym do odpoczynku z wieczorną lekturą w ręku. Na części ścian zagościł z kolei subtelny błękit na tle bieli z palety farb Para Paints, skomponowany z niebieską narzutą na łóżko, a dopełniony jasną kolorystyką zasłon i obić.

Na gości czeka luksusowa łazienka zaaranżowana w stylistyce black&white, z kabiną typu walk-in oraz pełnym wyposażeniem. Uwagę przyciąga zwłaszcza ciekawie wy-kończona ściana nad umywalką – gładkie, czarne płyty zestawiono ze zdobioną wy-tłoczeniami okładziną w srebrnym kolorze. Efekt? Fantastyczny! Wnętrza apartamentu zostały wykończone w najwyższym standardzie, a na szczególną uwagę zasługują proste, ale bardzo eleganckie listwy dekoracyjne firmy Orac oraz efektowne tapety marki Khroma. Te i inne materiały wykończeniowe oraz dekoracyjne pochodzą z salo-nów z ekskluzywnym wyposażeniem wnętrz Dekorian Home (www.dekorianhome.pl).

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Projekty i realizacje

Jak zaaranżować luksusowe wnętrze? Realizacja ernestrust

2020-06-30

Drewno i materiały drewnopochodne to od dawna doskonały sposób na wykończenie wnętrz, nadający… »

Optymistyczne wnętrza Apartamenty Twins na wynajem

2020-06-30

Niecodzienna, pełna wyrazu i temperamentu paleta barw, starannie dobrane „sympatyczne” meble i… »

Wieczne lato – Australian boho we wrocławskim domu

2020-06-30

Jeśli określenie „Australian boho” nie przywodzi nam na myśl automatycznych skojarzeń, wyobraźmy… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro